شهید نقی نفهمیده

یکی از سوالایی که همیشه برای من وجود داشت این بود که چرا شهید نقی فهمیده به جای اینکه کمبرند نارنجک‌ها را به خودش ببندد و خودش را زیر تانک بیاندازد، کمربند را (البته بدون خودش) زیر تانک پرت نکرد. همانا رهبر من آن کودک ۱۳ ساله‌ای است که هنوز قدرت تحلیل درستی نداشته و با این حال به او اجازه‌ی حضور در جنگ را می‌دهند.

Update:
چند تا نکته: اول اینکه نارنجک قدرت تخریبی ندارد، این ترکش‌های نارنجک هست که آن را کشنده می‌کند. اگه تانک با چند تا نارنجک دستی منهدم می‌شد دیگر چه فرقی با پراید داشت؟! چرا نمی‌شد حسین را از این معادله فاکتور گرفت؟ اگر حسین ضربه‌ی نارنجک‌ها را نگرفته باشد، مسلما آنها را قوی‌تر نکرده. اصلا برفرض محال یکی از تانک‌ها منهدم شد، چرا بقیه تانک‌ها باید سر خر رو کج کنند؟ اگه توی خط مقدم یکی تیر بخوره همه‌ی لشکر برمی‌گردند خونشون؟ دوم اینکه مشکل ما با حسین فهمیده نیست. مشکل نظامی است که اجازه می‌دهد کودکی که به بلوغ ذهنی نرسیده و بدون قیم حتی توان انجام خیلی کارها را ندارد به جنگ برود. و بعد به جای اینکه مسئولان چنین امری توبیخ شوند، واکنش انتحاری این کودک ۱۳ ساله توسط بالاترین مقامات کشوری ستوده شده و به عنوان الگویی برای جامعه مطرح می‌شود. شما تا به حال با خود فکر کرده‌اید که چرا اکثر بمب‌گذاری‌های انتحاری توسط نوجوانان صورت می‌گیرد. فکر می‌کنید اگر حسین ۲۰ ساله بود نیز همین تصمیم را می‌گرفت؟ به یاد داشته باشید مرز بین شجاعت و جنون خیلی باریک است. در نهایت اینکه من از حسین بدم نمی‌آید؛ من دلم برای حسین می‌سوزد. به شخصه امیدوارم جهان بعد از مرگی برای حسین فهمیده وجود داشته باشد وگرنه زندگی‌اش را بد باخته است.

Advertisements

53 پاسخ به “شهید نقی نفهمیده

 1. حسین فهمیده نوجوان معصومی بود که با اسلام و خرافاتش مغزشویی شده بود. حیف آن جوان ها، آن فرزندان پاک ملت که سهمشان از زندگی ظلم و جنگ و خون بود.
  یادشان گرامی.

  واقعا ویروس بدی است این اسلام.

  • متاسفم از این قضیه دوست عزیز. ما نمی‌توانیم همه‌ی خوانندگان‌مان را راضی نگه داریم. تفسیر‌هایی که از این قضیه شده اون رو بیشتر به افسانه شبیه می‌کنه. نظر زیر را در این مورد بخوانید:
   «با نارنجک زیر تانک رفتن یا حتی با کمربند نارنجک زیر تانک رفتن باعث انهدام تانک نمی شود، در جنگ دوم جهانی برخی از واحدهای سر خطی زمینی متفقین برای متوقف کردن واحدهای زرهی ارتش آلمان از نوعی بمب سه راهی آغشته به قیر استفاده می کردند به نحوی که بمب مذکور را به چرخ زنجیر تانکهای سبک آلمانی کلاس پانزر متصل می کردند و جاشنی آنرا روشن می کردن، با این امید که انفجار بمب سه راهی، زنجیر تانک را قطع کند و باعث زمینگیر شدن ( و نه انهدام) تانک شود. در عمل این روش بیش از حد ریسکی تشخیص داده شد چون مستلزم نزدیک شدن فوق العاده پیاده نظام به خودرو زرهی بود. سبکترین تانکی که ارتش عراق در برابر ایران به کار گرفت، تانکهای تی 32 روسی بود که متوقف کردن آن با این روش منسوخ حتی دور از ذهن تر به نظر می رسد. بر خلاف فیلم تبلیغاتی بچه گانه ای که تلویزیون ایران دهه شصت صد بار پخش کرد، عبور تانک از روی جسد حامل کمربند نارنجک باعث انهدام آن نمی شود و اگر چنین بود، اصولا تانک در میدان جنگ مطلقا ً بی اثر می شود. از مجموع واقعیتهای فنی می شود فرض کرد که نوجوانی آموزش ندیده خود را به نحوی انتهاری زیر تانک مهاجم انداخته باشد که در این صورت تنها به مرگ او منجر شده، آنهم اگر این داستان هیچ اثری از واقیت داشته باشد.»
   اما سوال اصلی این پست این است که چرا اجازه‌ داده‌ می‌شود کودکی ۱۳ ساله که در جامعه نیز بدون قیم توان انجام خیلی کارها را نداشته و قدرت استدلال کافی ندارد به جنگ برود. و بعد هم چنین تصمیم اشتباهی توسط بالاترین مقامات کشوری تائید شده و تحسین می‌گردد. حکومتی که بچه‌ها را به خط مقدم جبهه می‌فرستد همان است که برای کودکان دادگاه برگزار کرده و آنها را به اعدام مجکوم می‌کند. خیلی از ایرانیان با شجاعت در جنگ شرکت کردند و در راه وطن یا در راه اسلام کشته شدند. در کار نیک آنها شکی نیست. اما در انگیزه‌هایی که این مردم را به جبهه کشاند جای بحث است. چرا شهید را بت می‌کنید. خیلی از شهدا آدم‌های عوضی بودند یا پتانسیل عوضی شدم را داشتند. مگر همین محسن رفیق‌دوست و خیلی دیگر از آقایان در جبهه حضور نداشتند؟ چرا آنها را بت می‌کنید؟ ما در این پست، با طنز طبق معمول کمی تند‌مان، به این قضیه پرداخته‌ایم و اگر شما تحمل شنیدن چنین جیزی را دارید، پس فرق شما با اسلام‌گرایان متعصب چیست؟ در رابطه با مسئله‌ی شهادت‌طلبی این پست رو از آرش بیخدا بخوانید.

   • البته این نوابغ که بعدها از شهید فهمیده کتاب نوشتند فهمیدند که نارنجک پشم زهار تانک را هم نمی سوزاند و داستان را به این صورت عوض کردند که شهید فهمیده یک مین ضد تانک را زیر لباس خود پنهان کرد و زیر تانک رفت که قضیه را بسیار کمدی تر می کند. کسانی که فقط یک بار مین ضد تانک را از نزدیک دیده باشند بعد از خواندن این جوک بر خودشان بول می کنند.

 2. آیا نوشتن این مطلب جز دشمن کردن عده ای دیگر از مردم ایران با شماست؟ شما با هر پست جدید عده ی جدیدی از ایرانیان را با خود دشمن می کنید و اینگونه از اهداف خود بیشتر فاصله می گیرید!!!!!!!

 3. دوست عزیز سعی‌ کنید اگر دین ندارید لاقل آزاده باشید. در اون موقعیت که شهر محاصره شده و یه لشکر به سمت شهر میومد هر آدم وطن پرست با وجدانی از تمام وجودش واسه دفاع مایه میذاره. شما که اون موقع مشغول بازی‌های دوران کودکیت بودی حق نداری الان استراتژی بدی و قهرمانای یه کشورو مسخره کنی‌، هر چقدر از اون کشور بدت هم بیاد

  • داداش حرف مفت نزن لطفا، برو یکی رو که تو جنگ بوده تو جایی مثل ابادان گیر بیار باهاش حرف بزن ببین واقعا جو چجور بوده بعد بیا سخنرانی کن.

  • «دوست عزیز سعی‌ کنید اگر دین ندارید لاقل آزاده باشید»

   شما سعی کنید اگر دین دارید لااقل آدم باشید. این ترجیع بند احمقانه ی مسلمین چیست؟

  • شما نمی‌خواهید مقصود این پست را درک کنید. قضیه این است که اولا با چند نارنجک نمی‌شود تانک را منفجر کرد و گرنه دیگر چه فرقی با جیپ داشت؟! دوما اصلا برفرض محال یکی از اونها ترکید، چرا بقیه تانک‌ها باید سر خر رو کج کنند؟ اگه توی خط مقدم یکی تیر بخوره همه‌ی لشکر برمی‌گردند خونشون؟ و سوما انتقاد اصلی ما به حکومتی هست که نه تنها شرایطی رو ایجاد می‌کنه که کودک ۱۳ ساله بره جبهه و عملیات انتحاری انجام بده، بلکه این قضیه رو idolize هم می‌کنه و حسین فهمیده رو به عنوان یک role model مطرح می‌کنه. من واقعا امیدوارم که دنیای پس از مرگی وجود داشته باشه و حسین الان با حوری‌ها (و عمه‌ی اطهار) محشور شده باشه، و گرنه که زندگی رو خیلی ساده باخته.

 4. یا امام نقی از دست این عقل معلول علفیون مرا به یک گربه تبدیل بکن!

  عزیزان! سال 61 ایران کلیه زمینهای خودش را با خون سربازان و دست خالی پس گرفته بوده است. فقط قدرت طلبی خمینی و توهماتش از قدرت ارتش ایران که تصور می کرد هنوز همان ارتش زمان شاه است باعث شد که جنگ شش سال دیگر ادامه پیدا بکند. اتفاقا نود درصد کشته ها و شهدای جنگ بعد از این تاریخ هستند. نزدیک به یک میلیون نفر کشته خودخواهی های خمینی شدند.
  در هر صورت کشاندن کودکان به جبهه ها فقط به خاطر نیاز خمینی ضحاک به مغز شیرمردان این سرزمین بود و بس. ارتشی که صدها تن از ورزیده ترین و وفادارترین نیروهایش را ضحاک ملعون ادامه انقلابی کرده بود نتیجه بهتر از این نمی توانست داشته باشد.

 5. آخه مردک اگر حسین فهمیده و فهمیده ها نبودند پنج شش تا برادر و خواهر عراقی هم تو خونه داشتی تاریخ را با دقت بخوان روسها به شیوه حسین فهمیده کشورشان را پس گرفتند صدها هزار جوان روس رفتند زیر تانک های نازی تو می گی نمیشه این کار میشه با یک نارنجک نمیشه ولی وقتی یک کمربند دهتایی به خودت ببندی خیلی راحت تانک میره رو هوا

  • «با نارنجک زیر تانک رفتن یا حتی با کمربند نارنجک زیر تانک رفتن باعث انهدام تانک نمی شود، در جنگ دوم جهانی برخی از واحدهای سر خطی زمینی متفقین برای متوقف کردن واحدهای زرهی ارتش آلمان از نوعی بمب سه راهی آغشته به قیر استفاده می کردند به نحوی که بمب مذکور را به چرخ زنجیر تانکهای سبک آلمانی کلاس پانزر متصل می کردند و جاشنی آنرا روشن می کردن، با این امید که انفجار بمب سه راهی، زنجیر تانک را قطع کند و باعث زمینگیر شدن ( و نه انهدام) تانک شود. در عمل این روش بیش از حد ریسکی تشخیص داده شد چون مستلزم نزدیک شدن فوق العاده پیاده نظام به خودرو زرهی بود. سبکترین تانکی که ارتش عراق در برابر ایران به کار گرفت، تانکهای تی 32 روسی بود که متوقف کردن آن با این روش منسوخ حتی دور از ذهن تر به نظر می رسد. بر خلاف فیلم تبلیغاتی بچه گانه ای که تلویزیون ایران دهه شصت صد بار پخش کرد، عبور تانک از روی جسد حامل کمربند نارنجک باعث انهدام آن نمی شود و اگر چنین بود، اصولا تانک در میدان جنگ مطلقا ً بی اثر می شود. از مجموع واقعیتهای فنی می شود فرض کرد که نوجوانی آموزش ندیده خود را به نحوی انتهاری زیر تانک مهاجم انداخته باشد که در این صورت تنها به مرگ او منجر شده، آنهم اگر این داستان هیچ اثری از واقیت داشته باشد.»

  • نه تو خوبی…چند تا تانک تا حالا اینجوری ترکوندی؟
   بعد هم ابله،تو همین جوریش کلی برادر خواهر عرب عراقی از خیر سر اعراب گرامی که حمله کردن اینجا داری، اصلااز کجا معلوم جدت عراقی نبوده؟!

   • ما ناموس محمد و فاطمه زهرا رو زدیم ترکوندیم عرب پرست.
    تمامی فحش ها مستقیم واریز میشه به محمد و آل محمد بچه باز

  • اول باید یک تلنگر به بعضی از دوستان خودی بزنم که اسیر نژادپرستی نشوند. من هم با فرهنگ اسلامی قوم عرب که به زور به کشور ما تحمیل شد مشکل دارم. اما لطفا مسئله‌ی تفاوت‌های نژادی رو مطرح نکنید. در میان اعراب هم انتلکتوئل‌های زیادی وجود داشته و خیلی‌هاشون ضد دین هستند.
   بعد در جواب دوستمون اینه من واقعا در عجبم که شما مورد بهتری از روسیه پیدا نکردید؟ روسیه‌ای که به نیرو‌های خودی از عقب تیراندازی می‌کرد تا عقب نشینی نکنند. برای استالین هم مثل خمینی جون جوانان کشور ارزشی نداشت. این داستان شما مثلا قرار است قضیه حسین فهمیده را توجیح کند؟! اگر یکسری احمق به سفارت ایالت متحده حمه نکرده بودند، ما هم می‌توانستیم مثل کویت از حمایت خارجی و جهانی برخوردار شویم و این همه جوان را به کام مرگ نکشانیم.

 6. من كاري با نقي و تقي ندارم اما از اونجا كه رستم زرهي بوده تو ارتش ميدونم كه فهميده تانك رو منفجر نكرد بلكه شني تانك رو تو يه تنگه پاره كرد و لشگر تانكها متوقف شدند و به هواي مين گزاري تنگه و اينكه راه عبوري ديگه هم نبوده و حجم آتش آرپيجي زن ها از اطراف تنگه در روز هشتم آبان 59 در زماني که خرمشهر مورد محاصره عراقي هاي حرومزاده بود، براي جلوگيري از پيشروي تانکهاي عراقي به شهر و قتل عام نيروهاي مقاومت ميره زير تانك تا مطمئن بشه كه شني رو منفجر و جلوي حركت تانك رو بگيره البته اينكه دقيقا زير تانك رفته باشه معلوم نيست شايد در اثر انفجار ده ها نارنجك شهيد شده باشه. تنيدونم مناطق جنگي چزابه،‌ كرخه،‌ دشت عباس، دژ فكه شلمچه رفتي يا نه اما اگه بري مي فهمي كه هنوز بعد از چند ده سال هنوز تركش هايي كه دستت رو ميبره رو زمينه و فقط اگه يه لحظه فكر كني كه اون تركش با اون سرعت و حرارت اگه به بدنت بخوره چه حالي ميده شايد خيلي راحت زحمات كساني كه از آب و خاكت دفاع كردن رو پاي كامپيوتر و لميده رو زمين به حراج نميگذاشتي.
  دوست من، من با دين كاري ندارم كه آفت ايرانم شده اما خداييش خيلي جيگر ميخواد (البته ما يه چيز ديگه ميگيم)
  يه سفر اونورا برو تا بيشتر واقعيت رو درك كني.

  • خوب، اینکه شما تعریف کردید خیلی واقعی‌تر هست و با داستانی که توسط مقامات رسمی گفته می‌شود فرق داره و به گمانم کمی چاشنی ماله‌کشی نیز دارد. من هم برای کسانی که در راه دفاع از سرزمین‌شان جانشان را فدا کردند احترام قائلم. اما با تفاسیری که بر این داستان می‌شود، بیشتر شبیه به یک دروغ تبلیغاتی در رده‌ی کلید بهشت است که حتی اگر صحت داشته باشد چیزی از قباحت فرستادن یک کودک به خط مقدم کم نمی‌کند. شما تا به حال با خود فکر کرده‌اید که چرا اکثربمب‌گذاری‌های انتحاری توسط نوجوانان صورت می‌گیرد. فکر می‌کنید اگر حسین ۲۰ ساله بود نیز همین تصمیم را می‌گرفت؟ مرز بین شجاعت و جنون خیلی باریک است.

   • چاشني ماله كشي نيست تصور كن يك جا گير كردي كه اگر نجنبي همه ميميرن و تو ميتوني يه عده رو نجات بدي مثال تو فيلمهاي آمريكايي ديدي كه دونفر كوهنورد از يك كوه سقوط ميكنن و به يك طناب وصلن اونجا پايينيه طناب خودش رو ميبره تا بالاييه نجات پيدا كنه اونجا اون فرد پاييني ميشه قهرمان و همه ميگن چه شهامتي حالا يكي تو جو كشتار خرمشهر كه همه مردها رو ميكشتن و به همه زنها تجاوز ميكردن تو بودي چكار ميكردي بحث بچه و بزرگ نيست بحث تمام جمعيت همه افراد شهر

   • wow! نجات جان همه‌ی افراد شهر از کجا اومد. اینی که شما می‌گی رو میشه اسمش رو گذاشت شهید فهمیده ۲ یا راکی ۶! اینکه من در زمان جنگ کمتر از ۱۰ سال سن داشتم چه ربطی داره به چی؟ جرا سفسطه می‌کنید؟ ببینید، اگر بحث فداکاری باشد، من می‌توانم کار زنده‌یاد عباس دوران را بپذیرم، اما افسانه‌ی باورناپذیر حسین فهمیده حتی در صورت واقعیت چیزی را به جز فداکاری بیهوده و اهمیت نداشتن جان انسان‌ها در حکومت اسلامی نشان نمی‌دهد. پس تحلیل شما این است که کودکان‌مان را به جنگ بفرستیم که به زنانمان تجاوز نشود؟! عجب!
    دلیلی نمی‌بینم که به حمله‌ی شخصی شما پاسخ بدهم، ولی من اگر آن زمان واجد شرایط حضور در جنگ بودم احتمالا در جنگ شرکت می‌کردم، با توجه به اینکه جکومت تازه بر پا شده بود و هنوز به آن امید بود. هر چند که اگر سیاست‌های احمقانه‌ی مسئولین این نظام نبود و ما آن زمان از حمایت‌های بین‌المللی برخوردار بودیم، نه مقدمات حمله‌ی صدام فراهم می‌شد، و نه جنگ ۸ سال طول می‌کشید و شاید عباس‌ها و حسین‌ها الان در کنار ما بودند. اما اگر الان جنگی صورت بگیرد من برای دفاع از جمهوری اسلامی در جنگ حاضر نمی‌شوم. چرا باید از حکومتی دفاع کنم که برای من از دشمن خارجی چیزی کمتر ندارد. اگر قرار است بیگانگان جوانان ما را به کشتند بدهند که همین الان جمهوری اسلامی این کار را با سرکوب‌ و کهریزک و آمار بالای اعدام انجام می‌دهد.

  • حالا که تو فهمیده هستی اگه خایه دری برو ی نارجک بیانداز زیر ماشین خامنه ای ،شهید فهمیده کاری کرد ،که آیندگان خواهند فهمید نه تو که مالم نیست ،با کی هستی ،در ضمن ی نارنجک خیلی راحت شنی ی تانکو پاره میکنه ،تانکام بدون شنی یعنی آهن پاره ؛حالا فهمیدی باقالی ،مرگ بر خامنه ای، دورد بر شهیدان وطن

   • این مزخرفاتی که نوشتی چه ربطی به متن داره؟ ضمنا اگر مخالفین خامنه ای همه مثل تو اینقدر کودن هستند که خوش به حال خامنه ای و نظام جمهوری اسلامی!
    به هر حال، دو نکته مهم اشاره شده در متن اینهاست:
    ۱) چرا باید اساسا به یک نوجوان اجازه حضور در جبهه جنگ داده بشه؟
    ۲) چرا به این نوجوان اجازه داده شد که عملیات انتحاری انجام بده؟
    پاسخ اینه که نظام برای جان انسان ها ارزش قائل نبود همانطور که امروز نیست. فرماندهان نظامی کودن و بی مسوولیت جنگ چون نمی توانستند و یا نمی خواستند به خودشان زحمت یافتن راههای نبردی هوشمندانه که تلفات انسانی را به حداقل می رساند بدهند، راه ساده سپر گوشتی کردن سربازان را برگزیدند.

 7. خیلی وقت پیش فیلمی دیدم به نام پل. مضمون فیلم فرخوان به ارتش تعدادی نوجوان 15 ساله به جنگ هست در روزهای پایانی جنگ جهانی دوم در آلمان! دقیقاً روزهای آخر جنگ! بهترین قسمت فیلم مکالمه معلم مدرسه بچه ها و افسر مسئول پادگان منطقه در مورد فراخوان بچه ها به جنگ است.

  وقتی که افسر پادگان داره از عشق و مسئولیت در مورد سرزمین پدری و پشتیبانی از پیشوا و … صحبت میکنه، معلم بچه ها چیزی میگه با این مضمون: «من با همه حرفهای شما موافقم. ولی مشکل اینجاست که این جنایتکاران هستند که از حرفهای زیبا برای شستشوی مغزی و سوء استفاده از این بچه ها استفاده میکنند. جای بچه ها در مدرسه هست.» بگذریم از اینکه همه اون بچه های با چه شرایطی به دلیل حفاظت از یک پل که هیچ ارزش نظامی نداشته کشته میشوند و چقدر آرمان خواهانه مبارزه میکنند.

  این استفاده گسترده ارتش جنایتکار نازی از بچه ها رو کارگردانان آلمانی در فیلم سقوط جور دیگه ای نشان دادند. زمانی که هیتلر و ژنرال هایش در پناهگاه سری و بسیار ایمن خود پنهان شده بودند و جنگ به خیابانهای برلین کشیده شده بود، بچه های 10 ساله با استفاده از ته مانده مهمات جلوی تانک ها مبارزه میکردند. دردناک ترین قسمت فیلم این بود که تعدادی از این بچه ها رو بعد از انهدام چند تا تانک به پناهگاه پیشوا بردند تا نشان شجاعت صلیب آهنین رو از دست شخص پیشوا در یافت کنند. پیشوایی که چند ساعت بعد خود کشی میکنه تا لحظه آخر دست از تحمیق توده ها بر نمیداره. همه این روشها به نظر من خیلی آشنا هستند، شما چطور؟

  فرستادن بچه به جنگ جنایت است! جنایت است! جنایت است! درد من این است که هیچ بزرگسال دلاور دیگه ای توی اون جبه نداشتیم که اون کمربند انتحاری رو ورداره خودش دست به این حماقت بزنه و جلوی خودکشی یک بچه رو بگیره! یا شاید گروهی رزمنده وحشت زده داشتیم که با کمال میل یک بچه شستشوی مغزی داده شده رو فرستادند جلو؟ یا در هیچ جای دیگه از این جبهه های افتخار آمیزمون هیچ رزمنده دیگه ای دست به این عمل زده؟

  شما از ایران مثال زدید؟ من از ده ها کشور دیگه مثال میزنم که از بچه ها در درگیری های مسلحانه استفاده میکنند! شما اگر چنان آدمی هستید که همه کشته شدن ها و اسیر شدن های بچه ها در جنگ رو تایید میکنید، برای من فرقی با اون شبه نظامی جنایتکار اوگاندایی ندارید که تفنگ به دست بچه های ده ساله میده و ازشون میخواد به سمت انسان های زنده شلیک کنند.

  من از مادر شهیدی صحبت میکنم که لا به لای هق هق اش میگه پسر 14 ساله اش که پنهانی به جبهه رفته بود براش نامه ای مینویسه و ترسیده و وحشت زده ازش ملتمسانه خواهش میکنه براش پول بفرسته تا بتونه برگرده! ولی جنازه بچه زودتر از پول به خونه میرسه!

  شما با گنده گویی های روی کاغذ ات خوش باش!
  رزمنده کم نداشتیم که 36000 کودک فقط شهید در جبهه ها داشته باشیم. 36000 نفر عدد کمی نیست مخصوصاً وقتی بچه ها باشند!
  این افتخارات رو برای آدم بزرگ های پر ادعا رزرو کنید! جای هر کودک فقط در مدرسه است!

  دل پری من رو ببخشید! درد اینه که از این بچه ها الان فقط در کارناوال های تبلیغاتی استفاده میشه و ترس و وحشت بچه ها توی شرایط جنگی و عذابی که کشیدند زیر پرده دلفریب ادعاهای خوش ظاهر پنهان میشه!

   • امام نقی و ضعف نفس در برابر نسوان…. ( خداییش اگه به جای سارا نوشته بود سامان اینقدر قربون صدقش میرفتی؟)

   • Did you even bother reading the text, or the name tag was the whole thing you needed for your worthless conclusion? And of course the sex matters! What do you expect from Imam Naghi?! I’ll mate with each and every one of you, especially virgins :)

   • بعععععععله. شما لطف کن فارسی بنویس که ملت از افاضات شما بهرهمند بشن و ببینند که چه موجود باحالی هستی و توانایی این رو نداری که وقتی یک نفر (شاید الکی) مینویسه من سارا هستم چجوری دست و پاهات (شاییدم جای دیگت) میلرزه.. تو هم یه آشغالی هستی مثل پیغمبر و اماماش بدون ذره ای تفاوت. حالم از با خدا و بیخدای همتون بهم میخوره. چیزی که مشکل شماهاست دین نیست. مشکل شما عقده ست. میفهمی؟ عقده

   • هان؟! دست و پای من هول بشه؟ جدا شما در چه فضایی زندگی می‌کنید؟ اولا که بر فرض محال من به هدف دوستی، و نه متنی که ایشان نوشته‌ است از نوشته‌شان تعریف کرده‌ام. من هم مانند هر موجود دیگری نیاز به تداوم بقا داشته و به صورت غریزی به جنس مخالف علاقه‌مند هستم و شما به خاطر مودبانه‌ترین اظهار علاقه‌ی ممکن من را محکوم به فساد اخلاقی می‌کنید. دوست عزیز، من در کشوری آزاد زندگی می‌کنم و برای دوستی با یک خانم راه‌های خیلی بهتری از اقدام از طریق وبلاگی که کمترین اشاره به هویتم در آن می‌تواند تبعات شدیدی برای من داشته باشد دارم! خوب است خودتان اشاره می‌کنید که این اسم حتی ممکن است نام مستعاری باشد، پس چرا من باید به یک اسم مستعار نگاه جنسیتی داشته باشم؟! چرا شما همه چیز را از منظر سکس می‌بینید؟! من نمی‌خواهم مانند شما سریع در مورد طرف مقابلم اظهار نظر کنم، اما با این تقاسیر که شما از بیخدا و باخدا و همه حالتان به هم می‌خورد و از چنین کامنتی برداشت جنسی می‌کنید، من را در مورد سلامت روانی شما نگران می‌کند. دوست عزیز، خودتان را برای چنین چیز‌های خرد و کوچکی ناراحت نکنید :)

   • بسیار ممنون. در فضای فرهنگی صفحات فارسی، تحسین یک زن به نوعی خودزنی محسوب میشه. چیزی گناهکارانه در حد دوستی با جنس مخالف در ایران. این نگاه برخی دوستان رو میگذارم به حساب همون تربیت اسلامی که زمانی صدای زن رو شهوانی میدونست و حالا تایپ نظرات و اندیشه های فردی رو در زیر یک نام مونث!

    متن و اسم دخترانه من به همون مقداری شهوانی است که یک عطر زنانه، یک صدای زنانه، یک خنده زنانه و کلاً یک هویت زنانه! من در ایران هر روز خودم رو برای کنترل این شهوت افسار گسیخته برخی مردان سانسور میکنم. اینجا ظاهر شدن من زنانه به همین دلیل، تازه و عجیب و شهوانی جلوه میکند، شاید!

    مهم نیست! زنان گاهی کشف حجاب میکنند و گاهی کشف اندیشه و همیشه برای این دو کشف حقوق بنیادی خودشون اتهامات جنسی رو هم به جان میخرند، گاه تکفیر میشوند و گاه سنگسار و گاه …! مساله مشترک همه زنان فعال در فضای نت توهین های جنسی است. این دوست هم بنا به شوخی که من و برخی دوستانمون با هم داریم، شعبه سیار گشت ارشاد هستند و شاید از معاونت گشت ارشاد در ارتش سایبری!

    من یک سری پیشنهاد برای شما دارم!
    1. قسمت نظرات رو جداسازی جنسیتی کنید.
    2. برنامه نویسی کنید قبل از ارسال هر نظر یک صیغه محرمیت جاری شود.
    3. اسم های زنانه رو به صورت مادر حسن و منزل و همشیره و … ثبت کنید!

    اینجوری شهوت موجود در نظرات ضعیفه مذکور به نحو احسنی به کنترل و خنثی میشود!

 8. خاك كاهو بر سرت بي هويت بي هميت كه مودبانه تر تز اين نميتونم نفهم بودنتو بهت حالي كنم
  اگه مشكلي با مقام و مسئولي هست جاي خود اما بدبخت تا حالا ديدي كسي اسطورشو به سخره بگيره .نفهم بابات و باباي بابات دهها سال از روي درس پطروس فداكار صدها صفحه مشق و جريمه نوشتند يكيشون نگفت با چپوندن يه انگشت تو ماتحت سد ميشه جلوي آبو گرفت يا نه …شك هم نكردن اونوقت تو بي همه چيز پفك خور كه هنوز نفهميدي اگه امتال حسين فهميده نبودند تو الان 7-8 تا داداش و آبجي به اسم عبدالجبار و حليمه داشتي …توي نفهم داري ژست فهميدگي ميگيري . من بعنوان كسي كه سالهاي سال تجربه ي نظامي دارم ميگم كه بله ميشه با اين اقدام متهورانه تانكو دستكم از كار انداخت و به يه كوه آهن تبديلش كرد كه پل يا معبر يا امثال اونو سد كنه براي عبور از منطقه …ضمن اينكه اقدام متهورانه و شجاعانه در موارد مشابه جنگي بدون اينكه انتحاري و صرفا خود كشي بشمار بياد ميتونه گاهي دهها نفر رو تهييج و تشويق به پيشروي به سمت دشمن كنه .معرفت هم خوب چيزيه

  • مشکل همینه که شک نمی کنید دیگه. اون مغز را که میگید خدا به شما داده، برای اینه که فکر کنید. زیر سوال ببرید. هر چیزی سیستم پروپاگندای حکومت به خورد شما داد سریع قبول نکنید. شک کنید. فکر کنید. شک دائم در همه چیز از حرف های سیاستمداران گرفته تا مقدسات دینی.

 9. آقای idvhc شما که همین الآن هم کلی خواهر برادر عرب داری. این همه امامزاده و سید از تو کون فاطمه در اموده؟ نه داداش. وقتی حسین و حسن بن علی و بقیه عربا شهرای ایران رو می گرفتن بعد از کشتن مردا، برای شما و من خواهر برادر سید و امازاده درست می کردن. این حرف احمقانه رو شنیدین که «همسر امام حسین دختر یزدگرد بود». همسر نبود، کنیز بود. تو خودت هم عربی و فقط یه کم از بقیه ما مادر قحبه تری، نه زیاد. علم حسین تو کونت که به عنوان کسی که سالهای سال تجربه نظامی نداره زر مفت میزنی. تو یه ساندیس خور هفت تومنی بی شرفی. برای همینم عین روزنومه کیهان می نویسی.

  • اصغر گر نگرفته شما تب داري.همون آفتابه آبه رو بريز تو لگن پاشويه كن بلكه افاقه كنه

 10. درود بر شما .. پوزش می خوام که اسپم میدم .. در مورد قالب وبلاگ خواستم پرسشی بکنم .. امکانش هست نام قالب وبلاگتون رو بگید ؟ بسیار زیباست … آیا رایگان هست ؟

 11. آمار شهدا به تفكيك نوع شغل
  رديف
  نوع شغل
  تعداد
  1
  سپاه پاسداران انقلاب اسلامي
  كادر (پاسدار)
  23199
  سرباز
  16738
  2
  ارتش جمهوري اسلامي
  كادر (ارتش)
  9089
  سرباز
  36965
  3
  نيروي انتظامي جمهوري اسلامي
  كادر (نيروي انتظامي)
  2926
  سرباز
  5672
  4
  شغل آزاد
  31674
  5
  دانش آموز
  32275
  6
  دانشجو
  2608
  7
  روحاني
  2742
  8
  بيكار
  6128
  9
  دولتي
  26293
  10
  بسيج ويژه
  2329
  11
  خانه دار
  3136
  12
  كودك
  2906
  13
  غير ايراني
  4565
  جمع كل
  213255
  امار كلي شهداي جنگ تحميلي
  تعداد ۲۱۳۲۵۵ نفر بوده كه شامل

  ۱۵۵۰۸۱نفر در درگيري مستقيم با دشمن
  ۱۶۱۵۴نفر در حملات دشمن به شهرها
  ۱۱۸۱۴نفر در حوادث متفرقه
  و ساير موارد ۹۸۸۹ نفر بوده است
  از اين آمار تعداد ۱۵۵۲۵۹ نفر مجرد
  تعداد ۵۵۹۹۶ نفر متأهل
  تعداد ۷۰۵۴ نفر ۱۴ ساله و كمتر
  تعداد ۶۵۵۷۵ نفر بين ۱۵ تا ۱۹ ساله
  تعداد ۸۷۱۰۶ نفر بين ۲۰ تا ۲۳ ساله
  تعداد ۲۲۷۰۳ نفر بين ۲۴ تا ۲۹ ساله
  تعداد ۳۰۸۱۷ نفر ۳۰ ساله و بالاتر
  بوده است
  سارا جان 36000 كودك رو از كجا آوردي؟؟؟؟؟
  افراد بالاي 18 سال بالغ محسوب ميشن.
  تعداد كثيري از اونهايي كه سن كمتري دارند حدود 30000 نفر تو جنگ مستقيم نمردن.
  گل پسر راكي فقط تو فيلم راكيه اما تو جنگ خودمون خيلي از اون رشيد تر و دليرتر داشتيم. من با جنگ نه موافقم نه با شركت كودكان تو جنگ. من به سياستهاي جنون آميز مسئولان اون موقع هم كاري نداريم بحث بر سر اينه كه اوني كه تو جبهست رهبرشو به اندازه خداش ميپرسته و مملكتشو از تمام داراييهاش بيشتر مي پرسته حالا اگه يه 40 ساله ميرفت زير تانك چي ميشد؟ تو كهريزك اينايي كه مردن كيا بودن؟ چند سالشون بود؟ پير بودن يا جوان؟ اوني كه رفت زير ماشين چي؟ ترانه چي؟ ندا چي؟ گل پسر مسئله سن نيست دل و جراته اونايي كه تو خيابون بودن اونايي كه باتوم از رو سرشون رد شده اونايي كه با اشكاور جنگيدن اونايي كه با مامورا با دست خالي جنگيدن اونايي كه با تك تيراندازا جنگيدن همونايي بودن كه تو جنگ رفتن و اگه بشه بازم ميرن نه براي حكومت بلكه براي كشورشون من نميخوام تو رو قانع كنم يا بهت حمله كنم اما هدفم اينه كه حداقل يكم بخون و پرس و جو كن تا بفهمي كه كي براي كشورت زحمت كشيده قبر اون سه تا سربازي كه لب مرز ايران و آذربايجانن ديدي؟ سه تايي لشگر روسها رو پشت مرز مدتها نگه داشتن تا افراد بيشتري فرار كنن. تا حالا از مردم مشهد كه جلوي قوم ازبك ايستادن؟‌ از مردم سردشت؟ مردم ايلام؟ مردم بندر عباس؟ تنگستان؟ اونا چي اونام احمق بودن؟ نه گل پسر اونا هدف داشتن خيلي از اونهام شايد نوجوان بودن يا كودك. اما جنگيدن. جنگيدن مثل مرد مثل يه شير. شير بچه هاي ايران زود بزرگ شدن نه از لحاظ جسمي بلكه شعوري و عقلي. البته كمي هم چاشني تحريك و تاثير پذيري هم بوده مثل خوندنهاي آهنگران كه تو همه جنگ ها هست. پس براي رشادتهاشون قهرمانهاي ايران رو بزرگ كن نه تحقير. عباس دوران رو مثال زدي، بابايي فكوري، نامجو، شيرودي، باكري، همت، اينها سرداراشون بودنهو اون آماري كه دادم بقيشون لاله هايي بودن كه براي چيز ديگه اي رفتن و شايد خيليها فقط به اسم يه خيابون اونها رو بشناسيم نه رشادتهاشون. اميدوارم هميشه شاد باشي و اين مرز و بوم آباد و دور از دروغ و نيرنگ

 12. آقا یا خانم sm!

  دارید من رو گل پسر خطاب میکنید؟ فکر میکنم از نام من معلوم باشه که یک دختر هستم.

  اولاً: از امار شما ممنون ولی عنوان پرطمطراق «36000 شهید دانش آموز» چیزی هست که که سیستم تبلیغاتی نظام زیاد ازش استفاده میکنه. مدتی هم مکان دفترشون با عنوان ستاد 36000 شهید دانش آموز توی میدان فردوسی بود، اگر اشتباه نکنم. همین عنوان 36 هزار شهید دانش اموز رو توی نت جستجو کنید حتما به جواب سوالتون میرسید که این رو از کجا اوردم.

  دوماً: سراغ همه دلاوران ایرانی، آذربایجانی و ایلامی و بندر عباس و تنگستان و … رفتی و فرض کردی من اینقدر هم از تاریخ سر در نمیارم، اشتباه کردید. هم داستان اون سه دلاور مدفون در آذربایجان رو میدونم و هم حکایت دلیران تنگستان رو و هم رشادتهای آذربایجانی ها و اصفهانی ها و بختیاری ها و … در سراسر تاریخ ایران را!

  سوماً: نمیدونم از کجای متن من براومده که به مبارزان ایرانی اهانت کرده باشم. انچه که من بهش حمله کردم استفاده نظامی از کودکان در جنگ هست. حالا من به شما توصیه میکنم بیشتر مطالعه کنید. اولین پیشنهادم پیمان نامه حقوق کودک هست. استفاده از کودکان در هر گونه درگیری نظامی در این پیمان نامه محکوم شده. این پیمان نامه هم در حوزه حقوق کودک چیزی در حد و اندازه پیمان نامه حقوق بشر هست. چیزی نیست که اگر خوشایندمون نباشه ردش کنیم.

  چهارماً: اتفاقاً مساله دقیقاً سن هست! ترانه و ندا و سهراب و امیر و اشکان و شبنم و … (اگر قرار به ردیف کردن نام باشه من هم توانایی های مثال زدنی دارم) نام های بسیار محترمی برای ما هستند. ولی بیایید یک مثال دیگه بزنم براتون. سه سال پیش در عملیات انتحاری مسجد زاهدان یکی از عاملان یک پسربچه اگر اشتباه نکنم 16 ساله بود. یک پسر بچه که تحت تاثیر تعلیمات گروه جندالله در کنار یک بزرگسال دیگه دست به این عملیات میزنه! اسم اون بچه رو اون گروهک میتونه در رده دلاوران خودش بیاره؟ شما این رو تایید میکنید؟ اون بچه از نظر شما میتونه قهرمان باشه؟ پسری به نام محمد ریگی!

  مثال دیگه: فداییان اسلام به رهبری نواب صفوی سالهای زیادی را به طراحی ترور و انجام اون در ایران سپری کردن. یکی از عاملین اون ترور های یک پسربچه 15 ساله بود! (محمد مهدی عبد خدایی) اسمش رو توی لیست دلاوران میگذارید یا جنایتکاران؟ کاملاً دارم جدی میپرسم؟ اون بچه از نظر شما جنایتکاره؟ یا دلاوره؟ یا قربانی؟ این ادم الان از اعضای حزب فداییان اسلام هست!
  همه برای یک ایده ئولوژی کشته شدند! دست بر قضا هدف هر سه ایده ئولوژی صیانت از اسلام بوده!

  مثال دیگه: بریم سراغ همه کودک سربازها! (یک اصطلاح در حوزه حقوق کودک که به کودکان سرباز اشاره میکنه) اوگاندا؟ بچه هایی که پرورش داده میشوند که طبق دستور فرمانده بی درنگ ادمکشی کنند. نظامی یا غیر نظامی فرقی ندارد!
  برای من خودکشی داوطلبانه اون بزرگسال در مسجد زاهدان با خودکشی داوطلبانه اون بچه فرق میکنه! اینجا دقیقاً مساله سن و سال مطرح است! برای من فرق میکنه که یک بچه 13 ساله توی جبهه میجنگه یا یک مرد 30 ساله! شما جناب sm اگر نارنجک به خودت ببندی و زیر تانک بپری یا توی خیابون سینه ات رو سپر گلوله کنی و یا توی زندان زیر شکنجه زبان باز نکنی، یک فرد بالغ هستی. جریانت خیلی با یک بچه فرق میکنه!
  بچه ها بیشتر اسباب بازی قدرتمداران میشوند تا شما! جای کودکان فقط در مدرسه هست و کار کودکان فقط درس خواندن و آموزش و بازی هست! طبق همان پیمان نامه!
  اون بندی که در مورد اون مادر شهید و پسر 14 ساله اش رو نوشته بودم خوندی؟ بچه ای که وحشت زده زیر باران گلوله کشته شد؟

  من دلاوری ها رو تقبیح و دلاوران رو تحقیر نکردم!
  من از این جنگ سراسر دروغ متنفرم! جنگی که در کنارش هزاران نفر زیرگوشمون در داخل کشور خودمون سلاخی شدند.
  بگذارید دقیقاً بهتون بگم منظور من از طعنه ای که در پست قبلی زدم چه بود: یک بچه در یک جبهه تصمیم میگیره بره زیر تانک. همرزمانش مانعش نمیشوند، این عمل رو متهورانه میدونند؟ شاید! ولی ایا در همون زمان و در همون جبه بزرگسال دیگه ای هم دست به این کار زده؟ اگر نه که خوب میشه همون جریان بزدلانی که به سادگی کشته شدن یک بچه رو مشاهده کردند و کاری انجام ندادند. اگر بله، پس چرا هیچ گزارشی از این نوع عملیات در کارناوال های تبلیغاتی نظام وجود نداره؟ من فرض رو بر نبودش میگیرم! اگر بله، خوب چرا یک بالغ به جای اون بچه این کار رو نکرد؟ شما اگر رشیدانه در خیابان های تهران فریاد بزنی از پسربچه بغل دستت اگر باشد، حمایت نمیکنی؟

  الغرض اینکه فایده حسین فهمیده در میدان تبلیغات بیشتر از استفاده اش در جبهه بوده!

  پیشنهاد دوم برای مطالعه و مشاهده! توی اینترنت در مورد کودکان سرباز و اسیر ایرانی در جنگ ایران و عراق جستجو کنید! به نام فریدون فرخزاد میرسید که من هزاران بار اندیشه و تلاشش رو برای این بچه ها تحسین میکنم فارغ ار هر نوع اندیشه سیاسی که داشت! ویدئوهایی از این بچه ها پیدا میکنید! ببینیدشون تا وقتی دارم از شستشوی مغزی حرف میزنم منظورم رو درک کنید!

  جناب sm استفاده از همه حرفهای زیبا و دلپذیر برای فرستادن کودکان به جبهه جنگ جنایت است! جنگیدن با همه زشتی هایش باید بیرون از دنیای کودکان بماند.

  در نهایت این رو هم اضافه کنم. بر اساس تعاریف تخصصی در حوزه کار کودک؛ هر نوع تعلیم و یا استفاده از کودکان در نهاد ها و یا برخوردهای نظامی، کودک رو وارد حوزه تعریف کودک کار میکند. کودک سرباز یک اصطلاح بین المللی برای تعریف یکی از بدترین انواع کار کودک است که ایران در سایت ILO داشتن این کودکان رو در نیروی بسیج به نام خودش ثبت کرده. کودک سرباز در این حوزه کودک کار تلقی میشود.

  دو روز دیگه، 23 خرداد امسال، روز جهانی منع کار کودک است و جهان امروز به کارگیری کودکان در جنگ رو محکوم میکنه و من و شما اینجا داریم بحث میکنیم که سن و سال مهم هست یا نه!

  این برام مهمه و دوست دارم جواب این رو بهم بدید: از مبارزات متهورانه چند سال اخیر صحبت کردید. یادتون میاد حکومت بارها از نوجوانان 16 ساله چماق به دست برای سرکوب استفاده کرد؟ اون بچه ها از نظر من قربانی هستند. از نظر شما چطور؟ شیربچه ی ایرانی محسوب میشوند یا جانی یا قربانی؟ از این سه حال خارج نیست و من اخری رو بیشتر میپسندم.

  پانوشت: این چه فرهنگی توی نت هست که هرجا یک زن چیزی مینویسه و تمجید میشه فوراً به جذابیت های جنسی اش ربطش میدهند و اگر مردی تمجید بشه به قابلیت های ذهنی و فردی اش؟
  1. سارا اسم واقعی من نیست، اسم مستعار من در اینترنت هست مثل همه شما! بنده قطعاً زن هستم!
  2. چیزی که در قالب نوشته ها جاری میشه اندیشه فرد هست و نه ویژگی های جنسی اش! سوژه ای که شما برخی آقایان هنوز بی هدف دور آن چرخ میزنید، برداشتهای «جنسیتی» شما از اندیشه هست! کیفیت اندیشه سوای ویژگی های بیولوژیکی است!

  • فراموش کردم بگم اون پسربچه 15 ساله از گروه فداییان خلق عامل ترور نافرجام دکتر فاطمی بود!

 13. يکبار بواسير مقدس امام نقي (ع) درد ميگيره و ايشون پيش طبيب سامره ميروند..طبيب بعد از معاينه به ولي امر مسلمين ميگه که، اماما ! شما نبايد پر خوري کنيد، سوسمارنخوريد، موش نخوريد، خرما نخوريد، و بالاي منبر هم نرويد..حضرت ميپرسند خوب اون هارو نميخوريم، ديگه چرا بالاي منبر نرويم؟!طبيب پاسخ ميده آخه وقتي بالاي منبر ميرويد، گُه زيادي ميخوريد!!!

 14. اولا مساله اسلام و اين جور زير تانك رففتن ها دو مقوله جداست كه ربطي به هم ندارن چون عراقي هام مسلمون بودن .
  دوما طبق پيمان نامه حقوق كودكان بچه زير 18 سال كودك محسوب ميشه و جاي كودك تو كودكستانه نه خط مقدم جبهه اونم با 4 تا ترقه آتيش بازي .
  سوما شهدا بزرگ بودن ولي بهتره كمي واقع بينانه تر با مقوله حسين فهميده ها برخورد كرد نه صرفا از روي تعصب و حماقت

  • برو درت و بزار. الان سنی ها هم به تو می گند کافر حرامزاده. شما مسلمان ها اول تکلیف خودتان را لا همدیگر روشن کنید ببنید کدام حرامزاده ترید یعد واق واق کنید

 15. سلام.میخواستم جواب این شبه ای رو که مطرح کردید بدم ، این که نارنجک چطور میتونه تانک منفجر کنه میشه گفت نشدنی نیست ! چون وقتی نارنجک میخواد منفجر بشه یک نیرو و احتراق بسیار قوی بوجود میاره در نتیجه وقتی چندین نارنجک باهم منفجر بشن طبیعی است که تانک منفجر میشه. دوم اینکه فرصت جدا کردن کمربند نارنجک رو از خودش نداشته که بخواد بدون اینکه خودش زیر تانک بره این کار رو بکنه. سوما ، شهید فهمیده چه این کار رو میکرد چه نمی کرد کشته میشد ، پس این کار شهید به نحوی هم یک ضربه به دشمن بوده هم یک نوع نمایش مقاومت از میهن عزیزمان. و در آخر اینکه اگه شما دنبال جواب میگردید واقعا برید دنبال جواب نه اینکه فقط یک سوالی رو مطرح بکنید و دنبال جواب نرید.
  —-
  ادمین: چون comment شما مربوط به این صفحه می‌شد، من آن را به اینجا منتقل کردم.

  • من واقعا نمی‌دونم شما این همه پیش‌فرض و اطلاعات را از کجا آورده‌اید؟ شما مگه اون زمان با حسین فهمیده بودید؟ از کجا می‌دونید که در هر صورت کشته می‌شد. شاید راه عقب‌نشینی داشت. شاید می‌توانست اسیر شود. اگر این کار عاقلانه‌ای بود، احتمالا افراد بالغی در آنجا بودند که جای حسین این کار را انجام دهند. در نهایت اینکه هیچ کدام از اینها اهمیت ندارد و مشکل اصلی من با این قضیه نحوه کشته شدن حسین فهمیده نیست بلکه این است که جمهوری اسلامی موجبات حضور یک کودک در جنگ و کشته شدنش را فراهم کرده و بعد از آن هم از این قضیه استفاده‌ی تبلیغاتی کرده و او را به عنوان الگو معرفی می‌کند. می‌دونید بدبختی ما چیه؟ اینه که role model درست و حسابی نداریم. آدم کار درست و دانشمند کم نداریم. ولی کمتر هستند که شناخته شده باشند. بعضا هم که یکی پیدا میشه پشتش کلی غلو و بزرگ‌نمایی هست. شما همین حسین فهمیده رو بگیر برو تا برسی به دکتر حسابی. ایرج حسابی اینقدر چاخان کرده که خودش هم داره باورش میشه. اما وقتی معلوم میشه که این به اصطلاح الگوها بر اساس یکسری دروغ بنا شده‌اند باعث سرخوردگی من و شما می‌شود و شرش بیشتر از سودش است.

 16. ریدم به مقدسات اسلام و تمام هیکل الله
  اما دوست عزیز
  در مورد مردانی که از کشورشون در مقابل اعراب حرومزاده فاع کردن اینجوری حرف نزن.
  من در مورد حسین فهمیده حرف نمی زنم,در مورد تمام مردان 8 سال دفاع مقدس حرف میزنم
  دفاع مقدس بود نه به خاطر اسلام به خاطر ایران
  اینان فرزندان واقعی کوروش هستند.
  درود بر شرفشان و لعن الی محمد و آل محمد.

 17. از كسي ميپرسند وسط اقيانوس كوسه بهت حمله كنه چه ميكني ؟ سريع ميگه ، ميرم بالاي درخت !!! ميگن آخه عزيزم وسط اقيانوس درخت كجا بود !!؟؟ ميگه عجب احمقيه ها ….! باباجان كوسه است !! مجبووورم !!!!

 18. من اتفاقی توی یک جستجوی اینترنتی به این پست شما برخورد کردم.
  و کاملا بهم بــَــر خورد!

  1- به قول اهالی تاریخ، هر تکست ی رو باید در کانتکس خودش بررسی کرد. یعنی شما باید بری توی ایران اول جنگ، در یک فضای انقلابی، بعد شروع کنی به تحلیل.

  ـــــــــــــــــــــــــــــ

  2- آیا ارتباط قطعی و بدون استثناء بین سن و شعور وجود داره؟
  – حضرت عیسی، از توی گهواره، شروع به حرف زدن کرد و از خدا گفت.
  – امام نهم، دهم و دوازدهم، در سنین نوجوانی به امامت رسیدن.
  – حضرت «قاسم»، توی کربلا، هم سن های همین شهید محمدحسین فهمیده بوده. توی آخرین لحظات، میاد و سپر امام حسین میشه. یعنی کاری رو انجام میده که از همون اول، آخرش مشخصه. آیا باید عمل ایشون رو هم از سر بی شعوری و نادانی سنی دونست؟ و امام حسین و حضرت زینب و اهالی خیمه رو بی نزاکت و کودن به حساب آورد که مانع اون نشدن؟
  این حضرتِ توی گیومه، معصوم نبودها!!

  منظور اینه که بــــــه همه احتمالات شما و بعضی از نظر دهندگاه محترم که قابل رد یا اثبات نیست، این یکی رو هم میشه اضافه کرد و بر اساسش، نظر داد. یعنی سنش کم بود، اما عقلش می رسید به چیزی که عقل من و شما نمیرسه.
  ما هم می تونیم خلاصه احتمال بزاییم. بله!!

  اعتقاد به خدا و توحید، مستقیم، معاد رو اثبات میکنه. از پست و نظرات بر میاد که شما راجع به معاد هنوز به جمع بندی نرسیدی. اعتقاد به معاد و پذیرش اون، توی تحلیل این چنین مواردی، راهبردی هست و بدون اون شما نمی تونی خیلی از رفتارها رو اساسا درک کنی. چه برسه به تحلیل. زمانی باید به خودت جرات تحلیل بدی که به مساله اشراف داشته باشی.

  ــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

  3- یه سر بزن به عهدین (عهد قدیم و جدید) ببین توی این کتب تحریف شده، چه نظری راجع به غیریهودی ها داده شده. یعنی اینجوری بگم گفته خودشون که هیچی، گوسفندهاشون رو هم بکشید. جدی میگم ها. عین کتاب شون هست. یعنی کاملا ایدوئولوژیک میکشن که برن توی بغل حوری.
  – یه سرچ بکن راجع به فتاوای علمای خشن وهابی. اگه سه تا شیعه رو بکشن توی بهشت میرن به محضر پیامبر. شد پنج تا، پیامبر میاد به استقبال شون. شوخی نمیکنم ها. برو بخون.
  – حالا کلاه خودت قاضی. فهمیده ها رو میشه بااین متحجرهای نادان هم کاسه کرد؟

  ببخشید. می خوام بی ادب بشم. فرض کن بهت خبر میدن که یه نفر توی محل تون، حمله کرده به خواهرت، روپوشش رو درآورده و با خودش برده که بی عفتش کنه. چی کار می کنی؟ چه حالی میشی؟ به چه چیزایی فکر میکنی؟
  می شینی با خودت حساب میکنی میگی من احتمال داره زورم بهش نرسه. تازه بابام گفته با غریبه ها حرف نزن. تماس میگیرم با صد و ده که بره خواهرم رو از دست اون نامرد بی ادب نجات بده. بعد فکر میکنی وقتی که پلیس گرفتش و تو رفتی توی آگاهی، بهش چه فحشی بدی؟

  یا ضمن تماس با پلیس، بلند میشی میری به هر قیمتی خواهرت رو از زیر پای این بی ناموس در بیاری؟
  ها؟

  حسین فهمیده ها، واسه خاک وطن شون، عقیده شون، همچین حالی بودن. داری چی میگی؟ حرف از تکنولوژی تانک می زنی؟ بابا به مام وطن حمله کردن. بی عفتش کردن جلوی چشم دنیا. انداختنش زیر پاشون. یه کم برو توی همچین غیرتمندی ای. گور بابای آخرت و حوری. فقط ایران وطنی به قضیه نگاه کن.

  حکومت کیه که به من بگه نرو از این خاک دفاع کن. غلط میکنه سایز هیکلش. حکومت کیه که به من بگه نرو؟ مگه من جام میگیره بشینم نگاه کنم؟ شما رو نمیدونم اما من نمی تونم. میرم سنگ پرت میکنم. سنگر میسازم. آدم خوب نیست که چغندرقند باشه.

  اون بزرگوار، این غیرتمندی رو تحسین کرد و گفت: رهبر، اونــه.

  دایی خود من یکی از همون هایی هست که دست برده توی شناسنامه ش تا بره جبهه.
  نمیذاشتنش بره. هزار تا بامبول سر هم کرده.
  من و تو روی تختخواب گرم و نرم نشستیم تــز روشنفکری میدیم. والله.
  از خودت سوال کن اگه تو هم زمان جنگ بودی، حاضر بودی اصلا بری جبهه؟ زیر تانک رفتن و روی مین خوابیدن پیشکش.

  ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

  راجع به تاثیر نارنجک توی حرکت تانک، دیگران گفتن. سرچ کن صحبتهای برادر شهید فهمیده رو.
  حالا مثلا خیلی عجیبه که بترسن و با متوقف شدن یه تانک، عقب بشینن؟!!! اینقدر عجیبه واقعا؟ ضمنا ماجرا، شاهدهای عینی داشته. سرچ کن. مطمین نشدی، برو اون شاهدها رو پیدا کن، خودت سوال کن.
  راجع به خشونت امام، به خاطرات آیت الله ناطق نوری توی شماره 3 روزنامه آسمان سر بزنید.
  راجع به پایان جنگ به مقاله آقای صنم زاده (استاد خودم هم بودن ایشون) توی سایت جماران (وابسته به سید حسن خمینی) سر بزنید.
  یه عالمه حرف دیگه توی گلوم گیر کرده.
  بگذریم…

  مانا باشید و نویسا

 19. احمق جون کسی نگفته تانک منهدم شده
  حرکت حسین باعث شده شنی تانک نابود بشه
  وقتی شنی تانک از بین بره تانک دیگه حرکت نمیکنه
  خدا را شکر که دشمنان ما از ابلهان هستند
  اگه حسین و امثال حسین نبودند تو الان …..
  براتون متاسفم کاش حداقل یکم ناسیونالیست بودید
  شما فقط مزدورید

 20. آقاجان هرچی هم بگید با عقل جور در نمیاد. نارنجک رو پرت میکنن هم سریعتر میره هم دورتر میره. برای چی باید ببنده به خودش بپره زیر تانک؟ یه عراقی پیدا نشد بهش تیر بزنه که نتونه به تانک نزدیک بشه؟ اگه میشد اینجوری تانک رو منهدم کرد دیگه آرپی جی چرا ساختن؟
  از این جور افسانه ها همه ملتها دارن. خیلی جدی نگیرید.
  یه چینی تعریف میکرد تو جنگ با ژاپن یه قهرمان داشتن که نارنجک رو زیر پل نگه داشت تا پل منفجر شه تانکهای ژاپن نیان به روستاش. خوب چرا نارنجک رو نذاشت خودش در بره! آیا پلی که وزن تانک رو تحمل میکنه، با نارنجک خراب میشه؟…

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s