مرام‌نامه

 

 

مرامنامه‌ي نقويت

 

 

 

كمپين يادآوري امام نقي به شيعيان

 

 

 

WWW.FACEBOOK.COM/EMAM.NAGHI

 

 

 

 

 

 

هدف از نوشتن اين مرامنامه چيست؟

 

كمپين “يادآوري امام نقي به شيعيان” از ابتدا قوانيني ساده و ابتدايي را براي فعاليت اعضاي خود تعيين كرده بود. اما اكنون با گسترش فعاليت كمپين و افزايش تعداد اعضا، تدوين قوانینی فراگیرتر بر مبنای نظر تمام اعضا ضرورت دارد. ضمن آن كه اين كمپين نيز همانند هر نهاد، سازمان، گروه و جمعي براي رسيدن به اهداف خود، نيازمند چارچوب و سازمان و قانون است تا به هرج و مرج و بي‌قانوني دچار نشود. اين مرامنامه علاوه بر معرفي كمپين و ايجاد وسيله‌اي مفيد و مؤثر براي تبليغ، چارچوبي است براي فعاليت اعضا. اين مرامنامه به کسانی که به این پيج مراجعه می‌کنند، نشان می‌دهد كه ما که هستیم، چه می‌کنیم، هدفمان چیست و راهمان كدام است.

به طور خلاصه، سه هدف عمده از تدوين اين مرامنامه وجود دارد:

 1. معرفي كمپين و اهداف و مسير آن؛
 2. تدارك وسيله‌اي تبليغي و مناسب براي كمپين؛
 3. تعيين چارچوبي معين، اما انعطاف‌پذير براي فعاليت اعضا و هدايت جريان كمپين و جلوگيري از انحراف آن از اهداف اوليه.

بديهي است كه اين مرامنامه، متني دائمي نيست و بنا بر صلاحديد “ادمين” و ساير اعضا قابل تصحيح است و مي‌توان به طور دوره‌اي، اصلاحاتي را در آن اعمال كرد.

 

 


 

 

مرامنامه‌ي نقويت

كمپين “يادآوري امام نقي به شيعيان” از ابتداي پايه‌گذاري خود توانسته است با جذب هزاران عضو و تعداد بسيار بيشتري از دوستداران غير عضو، نقطه‌ عطفي را در فعاليت‌هاي نسل جوان ايران در فضاي مجازي به وجود آورد. اين كمپين با هدف اصلي مبارزه با جهل و خرافات و تعصب در تمامي زمينه‌ها (به ويژه در عرصه‌ي مذهب و سياست) تأسيس شده و همچنان در اين راه ثابت‌قدم است. ما اعضاي اين كمپين قوياً اعتقاد داريم كه مبارزات مردم ايران با حكومت فعلي خود تا زماني كه تحولي اساسي در نگرش‌ها و باورهاي مذهبي آنها روي ندهد، بي‌فايده خواهد بود و حتي اگر حاكميت فعلي ايران سقوط كند، حاكميتي همانند آن جايگزين خواهد شد كه شايد حتي هزينه‌هاي بسيار بيشتري بر مردم و اين سرزمين تحميل كند. به عبارت ديگر، ما معتقدیم که دگرگوني در حكومت ايران، زمانی که عامه‌ي مردم هنوز در فقر فرهنگی و خرافات غوطه‌ور هستند، هیچ سودي نخواهد داشت. اگر بتوانیم فرهنگ‌سازی کنیم و چشم عامه را بر خرافات باز کنیم، رژیم خود به خود تغییر خواهد کرد و پس از آن مردم ایران می‌توانند آزادی واقعی- که همانا رها شدن از خرافات و رسيدن به حاكميت خرد جمعي است- را جشن بگیرند.

روش خاصي كه كمپين در پيش گرفته، استفاده از زبان طنز (طنز جدي، طنز تلخ) است. به نظر ما زبان طنز بهترین شیوه برای بیان حقایق است. در واقع، اين كمپين به قصد خنده و تفريح صرف، و به قصد هزل و تمسخر بي‌محتوا تشكيل نشده است. بلكه مبناي آن، به طنز گرفتن الگوها، آرمان‌ها، اشخاص و مباني مذهبي، خرافي و مقدس‌گونه‌اي است كه در طول قرن‌ها بر اين سرزمين حاكم بوده است. شايد اصلي‌ترين ويژگي اين كمپين در “جديت” آن باشد، چرا كه اين مبارزه و تلاش، رويكردي كاملاً جدي و راسخ را مي‌طلبد. ناگفته نماند كه هر چند اين كمپين، به جوانان ايراني تعلق دارد، پيج آن در فيسبوك به زبان پارسي نگاشته مي‌شود، و بيشتر به موضوعات داخل ايران مي‌پردازد، اما در ماهيت، رويكردي جهاني دارد. اين كمپين مي‌تواند الگو و نمونه‌اي از مبارزه با خرافات و جهل در سراسر زمين باشد؛ از غرب تا شرق، و از شمال تا جنوب زمين. اين حركتي است فراگير كه مي‌تواند براي تمام مردمان دنيا مفيد باشد. شعار اصلي كمپين “يادآوري امام نقي به شيعيان” اين است: “هيچ‌كس و هيچ‌چيز آن قدر مقدس نيست كه نتوان آن را به طنز گرفت”.

ما نه به سفارتخانه‌های خارجی وابسته هستیم و نه در پایگاه اشرف زندگی می‌کنیم. نه از اسرائیل و عربستان پول می‌گیریم و نه آمریکا برای ما امکانات فراهم کرده است. گروهي از جوانان ایرانی هستیم که حقیقت را درک کرده‌ایم و می‌خواهیم به گوش بقیه نیز برسانیم. در این راه تاکنون هزینه‌ي زیادی داده‌ایم (از صرف وقت و نيرو تا برخورد با انواع تهديدهاي جدي يا غير جدي) ولی همچنان در مسير خود ایستاده‌ایم و به اميد آينده‌اي روشنتر براي خود و نسل‌هاي آتي مردم ايران به فعاليت خود در اين جبهه‌ي مجازي ادامه مي‌دهيم.

كمپين يادآوري امام نقي به شيعيان، به منزله‌ي پيمان و ائتلافي روشنفكرانه در ميان جوانان ايراني، و يكي از خلاقانه‌ترين و مؤثرترين شيوه‌هاي مبارزه‌ي مدني در ايران است كه اساس و مأموريت آن، مخالفت و مبارزه با ناداني، تعصب، خرافات، افراط‌گرايي و بنيادگرايي مذهبي و سياسي است.

اصول اساسي كمپين يادآوري امام نقي به شيعيان

 • اگر چه تأكيد ويژه‌ي اين كمپين، انتقاد از مذهب شيعه است كه هم‌اكنون بر ايران سلطه دارد، اما هدف كلي كمپين، نقد دين (اعم از اسلام شيعه، اسلام سني، مسيحيت، يهوديت، زرتشت، و…)، سياست، فرهنگ، آداب و رسوم، اخلاق و ساير جنبه‌هاي تأثيرگذار زندگي انساني است. بديهي است كه تمامي اين حوزه‌ها با يكديگر ارتباط دارند و همگي مي‌توانند هدف انتقاد و چالش باشند. به اين ترتيب، هدف زيربنايي اين كمپين، ترويج روحيه‌ي انتقادگري و به چالش طلبيدن تمامي اين حوزه‌ها است.
 • ما اعضاي كمپين، اساساً “مقدسات” و وجود چيزي يا كسي را كه “مقدس” باشد، به رسمیت نمی‌شناسیم. مقدسات، مجموعه‌ای از ضعف‌ها و ناآگاهي‌هاي فكري بشر است که با کشیدن خط تقدس به دور آن، از معرض نقد دور نگه داشته مي‌شود.
 • ما اعضاي كمپين خواهان مبارزه با تمام صورت‌هاي تبعيض و اختلاف (جنسيتي، نژادي، قومي، زباني، منطقه‌اي، و…) هستيم و دنيايي بدون تبعيض و اختلاف را خواستاريم.
 • ما اعضاي كمپين خواهان گسترش مأموريت اين كمپين به تمام مناطق جهان و ايجاد همگرايي بين‌المللي هستيم. اگر چه اين كمپين به زبان پارسي است و به موضوعات مطرح در ايران مي‌پردازد، اما يقيناً قابليت آن را دارد تا با جنبش‌هاي بين‌المللي همگرايي و اتحاد پيدا كند. هدف ما، در اصل، هدفي جهانشمول و بين‌المللي است و به يك زبان، قوم، منطقه و نژاد محدود نمي‌شود. بديهي است كه اين امر، هدفي بلندمدت است كه به تدريج و پس از طي مراحل اوليه‌ي گسترش اين كمپين در داخل مرزهاي جغرافيايي و فرهنگي ايران امكان‌پذير خواهد بود. اما ما اعضاي كمپين، همواره به طور بالقوه، امكان گسترش كمپين خود را به فراتر از مرزهاي ايران در نظر داشته و در صورت فراهم شدن زمينه‌هاي مناسب، از همكاري‌هاي بين‌المللي و بين فرهنگي استقبال خواهيم كرد.
 • ما اعضاي كمپين خواهان گسترش اين كمپين به فراسوي دنياي مجازي اينترنت هستيم و براي اين هدف تلاش مي‌كنيم. قطعاً براي اثربخشي بيشتر مي‌بايد به دنبال اثربخشي اين كمپين بر دنياي واقعي باشيم. بر همين اساس، مي‌بايد با روش و تبليغ صحيح، زمينه‌ي نفوذ اين كمپين و آرمان‌هاي آن را به درون بدنه‌ي جامعه‌ي ايران (و فراتر از آن) مهيا كرد.
 • ما اعضاي كمپين قوياً به “انتقاد” و “خودانتقادي” معتقديم. مهمترين مأموريت اين كمپين، رواج دادن انتقاد از خود، ديگران، مذهب، سياست، جامعه و… است. اين كمپين و اعضاي آن از هر گونه انتقادي استقبال مي‌كنند.
 • ما اعضاي كمپين به نقش بسيار مهم روشنفكران و دانشگاهيان در پيشبرد آرمان‌هاي خود معتقديم و نقش اصلي اين روند را بر دوش دانشگاهيان مي‌دانيم. تشكيل حلقه‌هاي روشنفكري در دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالي مي‌تواند پيشرفت اين روند را بسيار سرعت ببخشد. ما معتقديم كه وظيفه‌ي دانشگاه‌‌ها و مراكز روشنفكري، در درجه‌ي اول، مبارزه با خرافات، ناداني و تعصب است.
 • ما اعضاي كمپين قوياً معتقديم كه اين مسير مبارزاتي، روندي تدريجي و آهسته است. ما اساساً خواهان انقلاب‌هاي ناگهاني و “يك‌شبه” نيستيم و معتقديم همان‌گونه كه خرافات و تعصب در طول قرن‌ها پديد آمده است، روند آگاهي پيدا كردن مردم و به حاشيه رفتن خرافات و تعصب نيز به سال‌ها زمان نياز دارد. ما به حركتي آهسته و پيوسته در اين مسير معتقديم و بر اين اساس حركت خود را هماهنگ مي‌كنيم. اگر چه اين موضوع به معناي آن نيست كه با حاكمان و گروه‌هاي مستبد و متعصب، مصالحه انجام دهيم؛ بلكه مي‌بايد در عين تداوم مبارزه، انتظار تغييرات ناگهاني را نداشته باشيم و خود را براي روندي طولاني‌مدت و البته پرهزينه (از هر نظر) آماده سازيم.
 • ما اعضاي كمپين بر نقش تبليغات در پيشبرد هدف خود بسيار تأكيد داريم. اين تبليغات بايد هم در دنياي مجازي و هم در دنياي واقعي و با تكيه بر اخلاق و گفتمان انجام شود. ما اگر چه به مقوله‌ي “كيفيت”، بيشتر از “كميت” اهميت مي‌دهيم، اما معتقديم كه هر چه تعداد اعضاي كمپين بيشتر شود، تأثيرگذاري آن نيز افزايش خواهد يافت و هر عضو جديد مي‌تواند نماينده‌ي كمپين در ميان افراد پيرامون خود باشد.
 • ما اعضاي كمپين در عين جهت دادن مبارزات خود در قالبي واحد، درصدد طرح و ارائه‌ي “ايسم‌” (ism)-به عنوان يك حزب و دسته- نيستيم. ما درصدد تبليغ كمونيسم، سوسياليسم، كاپيتاليسم، ليبراليسم، و ساير مكاتب و گروه‌بندي‌هاي سياسي، مذهبي، اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و… نيستيم. ما اساساً به هيچ‌يك از اين دسته‌بندي‌ها تعلق نداريم و هرگز تعلق نخواهيم داشت.
 • ما اعضاي كمپين اساساً معتقد به دنيايي علم‌محور بر پايه‌ي عقل جمعي بشري هستيم. ما خواهان تركيب كردن مقوله‌هاي علم، فن‌آوري و اخلاق با محوريت خرد و عقل جمعي بشر هستيم. ما اگر چه ضعف‌هاي علم و فن‌آوري را مي‌پذيريم، اما باور داريم كه با فراهم كردن اخلاقي عقل‌محور و قرار دادن علم و فن‌آوري در مسير صحيح مي‌توانيم با به حاشيه راندن خرافات و تعصب از زندگي انسان، زمينه‌ي شكوفايي و پيشرفت نسل بشر را فراهم كنيم.


… ما نقویان آمده‌ایم تا با خرافات و ناداني بجنگیم؛ حال چه دینی، چه نژادی، چه قومیتی و چه جنسیتی؛ از طرف هر کس و هر گروه كه باشد… در اين راه از هر گونه تلاش براي نقد و به چالش کشیدن و تقدس‌زدایی از باورهای دینی، مذهبی، جنسیتی و ملي‌گرايانه فروگذار نخواهيم بود… ما معتقدیم یکی از دلایل مهم ستم، جنایت، نابرابری، عقب‌ماندگی، و نابسامانی‌هاي جوامع بشری، خرافه و جهل است. خرافه، جهل و تعصب، پرتگاه بشریت است. ما به هیچ خرافه، و به هیچ مقدساتی اعتقاد نداريم…

… حق هر کس می‌دانيم که به هر چه می‌خواهد، باور داشته باشد. اما میان احترام به آزادی عقیده‌ي افراد با احترام به عقیده‌ي افراد، تفاوتي اساسی هست… ما بر فراز جهان ننشسته‌ایم و داور و قاضي این دنیا نیستیم؛ بازیگران و شرکت‌کنندگان در آن هستیم. در گوشه‌ای از این جدال تاریخی- جهانی هستیم که به نظر ما از آغاز تا امروز بر سر آزادی و برابری انسان‌ها در جریان بوده است… ما به خرافاتی که با بشريت در حال جنگ است و رنج و عذاب انسان‌ها را باعث مي‌شود، احترام نمی‌گذاريم…

سلاح اصلی ما، نقد و انتشار افکار انسانی و علمی در قالبي طنز است. طنزی که باعث می‌شود افراد به جای موضع گرفتن در مقابل آن و انكار آن، با لبخند و فارغ از توهماتی که سال‌ها در گوشت و پوست و استخوانشان ریشه دوانده است، به موضوع بنگرند… باشد که با پایان دادن هر نوع خرافه، جهل، و تقدس‌نمايي، بر سیطره‌ی خشونت، جهل، عوام‌فریبی و عقب‌ماندگی بر زندگی بشر خاتمه دهیم. ما چنین هدف والایی داریم و در راه آن تلاش خواهیم کرد… ما با شخص يا اشخاص خاصی در جنگ نیستیم، بلکه با افکار و جریانات خرافی و ضد بشری در جنگیم و با فعالیتمان می‌خواهیم دیگران را نیز با افکارمان آشنا سازیم… پس… نقویان جهان! متحد شوید!

بخش‌هايي از مرامنامه‌يارتش سايبري نقوي

 (با اندكي تغيير و تلخيص)

 

 

 

 

 

 

44 پاسخ به “مرام‌نامه

 1. دوستان نقوی
  این دومین بار است که به سایت شما سر می زنم(آن هم از طریق لینک هایی و بطور کاملا اتفاقی).در هر دو بار هم هم پاک گیج شده ام و دچار توشماندگی درفهم مرام و مسلک و روش شما.خیلی خلاصه بگویم : آنچه در مرام نامه ی وزین و پر مغز فوق آورده اید هیچ تناسبی -از نظر ابعاد و دایره ی شمول بحث- با محور فعالیت شما در این سایت که همانا،دستمایه قرار دادن موضوع نقویت می باشد،ندارد.حقیقت -در نهایت سادگی و آشکاری-این است که موضوع نقویت برگی خرد بر سرشاخه ای از بیشمار شاخساران درختی تنومند از جنگل سیاه و شوم جهل و خرافه ی دینی است.از آن زمان که کاروان بشر گام درکوره راه تاریخ نهاد این جنگل مامن و خفیه گاه ددان و راهزنانی بوده -وهست!- که تاراج کرامت و آزادی و همه ی خوبی ها ی آدمی را به کمین نشسته اند.راستش حتی برای گزینش نمونه های دم دست -به قدر یک مثال جهت استفاده در این مختصر!- هم با چنان انبوهی از خرافات دینی مواجه میشویم که انتخاب را سخت می کند.مثلا از شما می پرسم : در رنکینگ عوام فریبی و دروغ و نیرنگ،پیرایه های خرافی بر گرد موضوعاتی چون مهدویت،کربلا،علی،محمد،فاطمه،… بر نقویت که وجه اهتمام شماگشته تقدم ندارند؟به نظر اینجانب محدود کردن محور اینگونه فعالیت ها-که ذاتا شایسته ی سپاس و تشویق است-به نحوی که شما انجام می دهید، » تنازل اصل، به مصداق » است

 2. آخه یه چیز بنالید که به گروه خونتون بخوره بچه ابنیی ها، شما که غیر از فحاشی و کس شعر گفتن چیزی بارتون نیست، قصد دارید، مردم را از خرافات برهانید و فرهنگ سازی کنید؟ از شما آدم تر پید نمی شد که اینکار رو بکنه؟ اما اگه از من می شنوید بهتره زیاد به ماتحتتون فشار نیارید و ازش کار نکشید و چیزهای سنگین روش نخوابونید، چون شما برای کار فرهنگی رو خشت نیفتادید و فقط برای یک کار خوبید و اونم کون دادنه، بچه ابنیی های جاکش.

 3. یه مشت بیکار و متعصب (از نوع بی‌ خدا) هستین که فقط ادعا روشنفکری می‌کنین … کاسه کوزتون رو جمع کنید بابا کسخل‌ها

 4. «فرهنگ سازی»! از طریق توهین و به سخره گرفتن ارزشها و عقاید یک ملت! مشکل واقعی مملکت ما وجود آدمهای هرزه و کم خردی مثل شما انگل هاست!

 5. واقعا خسته نباشید. درد اصلی جامعه و ریشه بدبختی ها را خوب تشخیص داده اید. مسلما، مانند هرکار جدیدی، کار شما هم نمیتواند بی عیب و نقص باشد، منتها همین که شجاعت و جسارت و اراده شروع چنین کاری را داشته اید کارتان قابل تحسین است
  از نوشته ها و پاسخ هایی هم که دریافت میکنید (چه موافق و چه مخالف!) بدرستی کارتان میتوانید مطمئن تر باشید. بازهم خسته نباشید و برایتان آرزوی موفقیت دارم

 6. در دنیای امروز هر کسی برای بالاتر نشستن به چیزی محتاجه که اون رو از بقیه متمایز کنه. اهانت، بی سوادی، دهن گشادی و هرزگی از جمله چیزهاییه که نویسنده این اراجیف داره و بهش افتخار میکنه>>> البته باز از ماست که بر ماست

 7. ای سفها بدانید که غلط را با غلط جواب نمی دهند
  اگر بویی از حقیقت به مشامتان رسیده بود با بحث علمی و منطقی به جنگ ما می آمدید نه استهزا و تمسخر
  بیایید اگر غیر از فحاشی و هتاکی چیز دیگری هم دارید بیایید تا ببینیم که خرافه می گوید و که عقیده ی باطل دارد شما بر منطق سخن بگویید و ما هم بر منطق سخن می کنیم

 8. اگر عاقلید ومنطقی دارید ارائه کنید ولی اگر سرکاریه با بزرگان دین این کارها را نکنید روز قیامتی هست

 9. به عنوان یکی از نوادگان امام نقوائی از شما تشکر می کنم که یاد جد نقوائی مرا زنده نگاه می دارید. اجر شما با رسولولا!

 10. مرام شما فقط فحش، توهین و عقده‌گشایی هست، که حتی یک انتقاد ساده رو هم با فحش و بی فرهنگی جواب میدید.
  شما متعصب‌ترین، متحجرترین و بدون شک عقده‌ای‌ترین و بی سوادترین حیوانات روی زمین هستید که اگر روزی به قدرت برسید دیکتاتورترین حکمفرمایان تاریخ خواهید شد.
  خوشحالم که اسلام دشمنانی احمق مثل شما داره :)

  • ما بد دهنیم؟!‌ خوبه پیامبرتون گفته هرکی با منو بچه‌هام مشکل داره حروم‌زادست. البته احتمالا بار منفیش یک مقدار هم در ترجمه کم شده. پیامبرتون رسما به مخالفاش گفته مادرجنده! حالا کی فحش میده؟!

 11. ای بابا حالا چرا اینقدر خشونت به خرج میدین؟؟؟!!!!هرکی با این سایت موافقه بمونه و حالش را ببره…هرکی هم مخالفه بره سراغ سایت هایی که دوست داره.این جوری به هم فحش دادن عین اینه که وسط خیابون وایسی و به هرکی میخوای بد و بیراه بگی!!!!دارین وقتتون و پول اینترنتتون را تلف میکنید!!!!

 12. من نه با رویه شما موافقم نه با رویه که اونا پیش گرفتن شما درست میگین که خرافات تمام ایران رو فرا گرفته چون اگر به این صورت نبود مردم سرشونو مثل کبک زیر برف نمیکردنو میدیدند که به نام اسلام دارن سرشونو میبرن میگن نباید به امامان اهانت کرد درست ولی انتقاد هم نمیشه کرد .تا سوالی مطرح نشه بیشرفت و روشنگری نخواهد بود .خلاصه اینکه انتقاد کنید شوخی هم بکنید ولی کمی …………

 13. این حرکت نتیجه طبیعی و منطقی سه دهه قتل، فساد، ظلم و تجاوز به حرمت انسان ایرانی است. این فرصت تاریخی در نقد عقیده قرون وسطایی که اسلامش مینامیم به منزله نقطه اغازیست بر پایان اجتمائی، فرهنگی و سیاسی آن. کاری که پیشینیان آگاه ما بواسطه شرایط تاریخی، با تمام تلاش، نتوانستند به انجام برسانند، به لطف انقلاب اسلامی (و تکنولوژی مدرن) در دسترس است. چه خوب که با هجو و هزل، چون که علیرغم خونریزیهای دهشتناکش، از لحاظ محتوایی و عقلانی سخت مسخره مضهک نیز هست! با شما هستم و حمایتتان میکنم.

 14. خواهش می کنم حرف از مرام پیش نکشید!اسم این صفحه را مرامنامه نگذارید!
  هیچ تناسب و منطقی در کار شما نیست که نیست!
  به پست چه بی فرهنگ هایی خوردیم که ادعای فرهنگ سازی هم دارند,آن هم با چه وسیله ی متعارف و معمولی!!!
  لا اقل صفحه ای،وبلاگی,سایتی هم طراحی می کردید برای بحث و مناظره و اشکالات مستدل بر دین و مذهب نه اینکه از همان بدو امر سراغ هتاکی بیایید که این نشان دهنده ضعف و جهل و بی سوادی شماست،
  بیشتر شبیه عقده ای های مریض و روانپریش می مانید.

 15. پشیمونتون میکنم منتظر باشید.
  شاید اسم یاشار زند بهگوشتون رسیده باشه.
  از جایی میخورید که فکرشو نکنید ;)
  یا مهدی

  • Yashar ،
   به تو قول میدهم کیر هیچکس از اصحاب نقی را نخواهی توانست لیس بزنی چه برسد که بخواهی بخوری. سایزش از دهانت بزرگتر است. باور نمیکنی از خانوم فاطمه زهرا در راز و نیازهایت بپرس، ایشون میدونند, تصدیق خواهند کرد.

   یا نقی

 16. به كوري دو چشم آن حقيري كه از فرط حسادت بد دهان است به هر ديوار اين دنيا نوشتم نقي زيباترين نام جهان است. به خدا قسم دين حقه معاد حقه و امام دلبرمون هادي عليه السلام حقه چرا ناراحتي هاي سياسيتون و عقده هاتون رو سر امام مظلوم خالي ميكنيد؟؟؟؟؟ تفكر كنيد .

 17. عاشق جون راستشو بگو اسم جنیفر لوپز خوشگلتره یا اسم نقی؟ خجالت نکش به کسی نمی گیم. یا اینکه نکنه تو هم با امام نقی … بله!!! به همون خدایی که قسم دادی، خوشم اومد، فکر نمی کردم کسی بتونه با امام نقی ….. معلوم میشه خیلی اوستایی. با همی حرفا دلشو بدست آوردی. مخلصتم بیا واسه ما هم کلاس بذار.

  • peerless جان،

   تازه این اول کار است. وقتی کارمان تمام شود، قول میدهم مسلمین معتقد آرزو بکنند که ای کاش این سیستم روی کار نمیامد تا آنها بدون ناراحتی در پستوی خانه شان به قرآن خواندن و طارت (طهارت )گرفتن ادامه میدادند.

   الهی النق النق

 18. با مطالعه کتابهای تاریخ اسلام از مورخین معتبر اعراب در خصوص اسلام جز بدی و شر و دروغ ندیدم اما یک نکته برایم جالب بود و آن اینکه حتی در زمان خود محمد هم پذیرش ازدواج یک پیرمرد54 ساله با یک کودک 7ساله و ازدواج با همسر پسر خوانده و همچنین کشتار در ماه حرام برای نزدیکترین یارانش هم ممکن نشد و این نکات تا امروز هم از سوی تمامی علمای شیعه و سنی قابل توجیه نبوده و نیست وبرای آن پاسخی ندارند الا یک سفسطه و سلب مسئولیت وفرافکنی تحت عنوان خواست الله .

 19. ببین توله سگ مادر جنده که افتخارت اینه مادرت زیر پل ترو از یه سگ حامله شده .سگ اگر پوزشو بزنه به دریا دریا نجس نمیشه حالا شما فضله های سگ هم بشینین هر چه میتونین فحش بدین به خدا و پیامبر و ائمه دلتون خوش باشه ملعون اون شبی که جسد نجستو بذارن تو قبر همه این چیزا رو خاهی فهمید . …..راستی خاهرت شبا کجا میده ماهم هستیم فلان سگ تو حلق همه اونایی که به ائمه توهین میکنن.ریدم تو حلق مادرتون سگ توله سکولار حداقل تو زندگیت ادم باش فحش نده معلومه خیلی فشار بهت اومده البته حالا حالاها باید تحمل کنی اره کلفته بشینین اونقد وبلاگ بزنین و فحش بدین که از غصه دق کنین چون هیچ گهی نمیتونین بخورین هاااااااااااااااااااا کوچولو ی کسخل از امشب بشین هر شب یه وبلاگ بزن هاااااااااااااااا اخر کسخلایین بخدا شما وبلاگ یزن ما بشاشیم توش و توی دهن خودت. اخ که اگر اینجا بودی طوری میکردمت و بعدش بهت میخندیدیم که بمادرت میگفتی گه خوردی منو زاییدی . راستی یادت نره بازم وبلاگ درس گن اتیش کونت کمتر میشه هااااااااااااااااااااااااااا

  • سگ رو نمی دانم ولی قطعا تو قرمساق مادر به خطا اگر انگشتت به اقیاتوس بخوره تمام آب آن نجس می شود. آن کس هم که الان کونش می سوزه ، کون نشور هایی مثل تو هستند که دیگر وقت گاهیدن خواهر مادرشون رسیده ولی نتونستند مثل پاسدار قبلی ها دزدی کنند ولی کونش رو شما قراره بدید . فعلا هم پاشو دسته بیل رو بکن تو کونت ببینی راحت می ره یا نه ، نگی بعدا خبرت نکردم ها !!!

  • اخه كس مشنگ ِ مسلمون
   تو كه از كون به دنيا اومدي و مريد اون الله چندش آورت هستي ، چه گهي ميخواي بخوري ؟؟؟؟
   فعلا كه ما داريم ميكونيمتون كه اينجوري دردتون اومده وغ وغ ميكنيد
   دور و دير نيست كه اين بساط نفرت انيگز اسلامتون با خودتونو به گورستان تاريخ ميفرستيم
   اينجا سرزمين آشو زردشت هست نا سگ تازي هاي چون تو!!!

 20. دوستان مبارز راه درست و خوبی را انتخاب نموده اید به شما درود می فرستم، مبارزه با جهل و خرافه بهترین راه برای ساختن ایرانی آزاد و آباد در آینده می باشد. به مطالب زشت و ناپسند مریدان تاریکی توجهی نکنید این گویای آن است که شما راه درستی را درپیش گرفته اید، اگر به ادبیات مریدان تاریکی توجه کنید می بینید که حتی از سواد نوشتن صحیح نیز بهره ای نبرده اند و این یکی از اصولی است که مذاهب و خرافه سازان از بی سوادی و نا آگاهی اشخاص سوءاستفاده کرده و می کنند، ایشان را به مطالعه بیشتر و صحیح در ابعاد گوناگون سفارش میکنم. پاینده مبارزان راه آزادی بشر…

  • این در حالیست که مریدان شما کاملا مودب و درست نویس و فاضل و دانشمند هستند ،این همه نمونه ای از فضل و ادبشان:
   «اخه كس مشنگ ِ مسلمون
   تو كه از كون به دنيا اومدي و مريد اون الله چندش آورت هستي ، چه گهي ميخواي بخوري ؟؟؟؟
   فعلا كه ما داريم ميكونيمتون كه اينجوري دردتون اومده وغ وغ ميكنيد
   دور و دير نيست كه اين بساط نفرت انيگز اسلامتون با خودتونو به گورستان تاريخ ميفرستيم
   اينجا سرزمين آشو زردشت هست نا سگ تازي هاي چون تو!!!»
   وقتی که شما از همان ابتدا کارتان را با توهین و هتاکی آشکارا به عقاید باورمندان آغاز می کنید نباید انتظاری جز دریافت بدترین ناسزاها داشنته باشید چرا که باورمندان فقط به شیوه ی مورد علاقه و مورد استفاده ی خودتان پاسخ تان را داده اند.خنده دار ترین موضوع اینست که نام فحاشی و عقده گشایی جنسی تان را طنز نهاده اید….

   • گروگان گیری هم کردیم؟ستار را هم ما کشتیم؟مادر و خواهرش را ما زدیم؟ ندا را هم کشتیم؟گرانی و تحریم و اعتیاد هم آوردیم؟فقرا را به کلیه فروشی وادار کردیم؟محمد مختاری هم ما کشتیم؟

 21. درخت چنار خون‌بار روستای زرآباد الموت همچنان پذیرای گردشگران خارجی و عزاداران امام حسین(ع) در روز عاشوراست.

  درخت چنار کهن‌سالی در حیاط امامزاده علی‌اصغر در روستای زرآباد الموت در استان قزوین وجود دارد که به درخت چنار خون‌بار مشهور است. خون‌بار بودن این درخت، قدمت دیرینه‌ای دارد و حتا در زمان شاه‌سلطان حسین صفوی نیز روایت‌هایی از آن مطرح شده است.

  آپام نوشت :در این‌باره، اسدالله بیرانوند ـ مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان قزوین ـ بیان کرد:‌ در نزدیکی سحرگاه روز عاشورا، صمغی قرمز رنگ شبیه خون از این درخت خارج می‌شود که آزمایش‌هایی هم روی آن انجام شده است. البته هیچ‌کدام از آزمایش‌ها با وجود مشاهده‌ی ترکیبات مشابه خون در این صمغ‌، این مسأله را تأیید نکرده‌اند که این مایع، به خون انسان مربوط می‌شود.

  او با اشاره به قدمت بیش از ۶۰۰ سال دو درخت چناری که درهم تنیده شده‌اند،‌ افزود:‌ هر سال در روزهای عزاداری ماه محرم، بیش از ۱۰هزار نفر در این محل حضور می‌یابند و امکانات لازم و مهمانسرا نیز برای آن‌ها فراهم می‌شود.

  همچنین فاطمه آسیابان‌ها ـ مدیر روابط عمومی این اداره‌ی کل ـ که دو سال شاهد این ماجرا بوده است، با اشاره به این‌که مردم معتقدند، اتفاق‌هایی در روز عاشورا برای این درخت رخ می‌دهد، گفت: پس از پایان مراسم عزاداری و سینه‌زنی در روز تاسوعا، جمعیت حاضر در امامزاده، سحرگاه روز عاشورا دور درخت جمع می‌شوند و به خواندن مرثیه و عزاداری می‌پردازند. در این زمان، صمغ قرمز رنگی از برخی شاخه‌های این درخت چنار به آرامی شروع به تراوش می‌کند. این اتفاق تا ظهر روز عاشورا ادامه دارد و پس از آن، این شاخه‌ها خشک می‌شوند.

  او بیان کرد: نکته‌ی جالب این است که این مایع فقط روز عاشورا از درخت خارج می‌شود، یعنی با توجه به متفاوت بودن سال‌های هجری شمسی و هجری قمری، این اتفاق درست در روز دهم ماه محرم رخ می‌دهد.

  وی افزود: وجود این درخت که به یکی از جاذبه‌های گردشگری و مذهبی استان قزوین تبدیل شده است، هر سال در ماه محرم گردشگران زیادی را از کشورهای مسلمان مانند عراق و سوریه و حتا برخی از کشورهای اروپایی به این محل می‌کشاند.

 22. کیرم بره تو نافت پدر سگ تو ستاربهشتی عزیز رو میشناختی
  حروم لقمه برو ببین مادرش چجوری داره غصه میخوره لاشی
  شما انسان نیستین که
  انسان بودین ندا و ستار و خیلی های دیگه رو نمیکشتین
  ریدم تو اعتقادات تو که به کشتن جوونها علاقه داره
  اصلا ستون دینت کشتن و غارته کونیِ اوبنه ای

 23. از نظر ما شیعیان، سخنان ائمه اطهار علیهم السلام، تماماً راست است و به آن اعتقاد داریم، هرچه دیگران بگویند.
  از نظر شخص من نویسندگان و صاحب این وبلاگ حتماً حرام‌زاده و فرزندان زن فاعله و مرد فاعل هستند.

 24. خیلی جالبه تو مرام نامتون میگین اساسا با کلیه ادیان مشکل دارین و چیزی رو مقدس نمیدونین خوب نامردا مرد باشین بگین اصلا خدا و هیچ دینی رو قبول ندارین دیگهچرا تو لفافه حرف میزنین؟

 25. اینو بدونید ای گروه نادان ها! شما اگه ادعای علم و فرهنگ! و روشنفکریتون میشه، وقتی با یک مذهب فکری قدرتمند که عالمانش در طول تاریخ هزاران کتاب علمی نوشتند و در حال حاضر دارای یک حکومت قدرتمند هستند روبرو میشید، زمانی میتونید تاثیرگذار باشید و افراد عاقل و اهل تحقیق و مطالعه رو – نه چارتا جوون شیشه کش و عرق خور و دختر باز و اسگل که اسم ده تا کتاب رو هم نمیتونن بشمارن، تا چه برسه به اینکه اونا رو خونده باشن -به خودتون جذب کنید که از مسخره کردن و جک ساختن و اشکلهای آب دو خیاری دست بردارید و بجاش وارد بحثهای فلسفی بشید. اگه به اندازه فوق دیپلم سواد دارید، کتاب اصول فلسفه و روش رئالیسم علامه طباطبایی و شهید مطهری رو بخونید – البته اگه سوادتون بکشه که متنشو بفهمید که بعید میدونم – و نقد علمی کنید. این دو فیلسوف بزرگوار با استفاده از تلاشهای هزار ساله فلاسفه اسلامی مثل فارابی و ابن سینا و بهمنیار و سهروردی و خواجه نصیر طوسی و علامه حلی و غیره، چنان با پتک منطق و استدلال بر سر مبانی مارکسیسم و اگزیستانسیالیسم کوبیدند که دیگه کسی رغبت نمیکنه سراغ این فلسفه های پوسیده و ضعیف بره. شما که عددی نیستید کسی با شما به بحث علمی و فلسفی بپردازه. اگه اون کتاب رو خوندید و تونستید نقد کنید، اون موقع صلاحیت بحث پیدا میکنید.
  ضمنا آدم های عقب مونده! اینقدر ادای آدم های بافرهنگ و متمدن رو در نیارید! فرهنگ اینه که میراث علمی عالمان کشورتون مثل ابن سینا و ابوریحان و خواجه نصیر و غیره رو احیا کنید و در این رشد سریع علمی کشور در نانو و هوا فضا و هسته ای و نظامی و رباتیک و سلول های بنیادین و غیره با سایر جوانها همراه بشید نه اینکه مثل کرم خاکی بشینید اینجا عمر خودتون و دیگران رو هدر بد ید!

  • من با همه ی وجود به نویسندگان این سایت ادای احترام میکنم و افرین میگم به این غیرت و هوشیاری اونها.خسته نباشید .میدونم که خیلی راه طولانی در پیش داریم تا قداست این اسلام و قران را از ذهن مردم کشورمون پاک کنیم.با خوندن کامنت ها میشه فهمید که این کاراصلا اسان نیست اما شدنیه.برای هر ایرانی باید در درجه ی اول عزت کشور و مردم کشورش اهمیت داشته باشه و هرگز نباید راضی بشیم که سرافرازی کشور عزیزمون فدای مزخرفات بی ارزش یک عرب بی خاصیتی بنام محمد بشه.هر چیزی راکه کوچکترین زمینه را برای ظلم به هموطنانم و کشورم ایران فراهم کنه از ادرار سگ پست تر میدونم.ایران وایرانی باید در بهترین موقعیت در جهان قرار داشته باشه و غیر ازاین برای من ازار دهنده است.اسلام کشورم ایران رادر جهل فرو برده پس تف بر این اسلام و قران و محمد.تا زمانی که اسلام و مزخرفاتش کشور را رها نکنه تا وقتی که افعی هزار سر شیعه بر خرد مردمم چنبره زده بچه های وطنم گرسنه و غمزده خواهند بود.و این برای من از جهنم کذایی اعراب وحشی خیلی دردناک تر است.برایم سخت است که مردمان وطنم را در حالی که سرزمینمان سرشار از ثروت است در فقر ببینم و از ان بدتر در جهل که موعودی بیاید و کشور را نجات دهد و این جهالت را به که باید گفت؟اسلام فکر مردم را عقیم کرده.و مردم نمیداننند که اگر خود کشورشان را نجات ندهند و منتظر موعود خیالی و دروغی باشند نتیجه ای جز سیه روزی خودشان و کشورشان و فرزندانشان نخواهد داشت.مردم ایران اجازه بدهید این اسلام و قران اگر قداست دارند من را نابود کنند من را تبدیل به سنگ کنند اما کشورعزیزترازجانم و مردم درد کشیده ام و فرزندان معصوم وزلال میهنم ازاد و هوشیار و خوشحال باشند.بهشت همان لحظه ی خنده ی کودکان ایران است

 26. بنده 13 سال هست زرتشتی شدم اولین کسانی متوجه شدن خدایی وجود داره اریایی ها بودن اون هم 8500 سال پیش اموزگار مازرتشت بزرگ حالا کسی ب اسم سلمان فارسی کس کش حروم زاده رین کیری اسحال رو به وجود اورد وتازی نامه رو {قران} نوشت مردم ایران زرتشتی بودن هستن وخواهند بود

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s